O technológii EHRLE - samoobslužné autoumývacie centrá


Samoobslužné bezdotykové systémy EHRLE na umývanie automobilov = bezkefkové čistenie pomocou mikroprášku ActivePower Pearl

Mikroprášok EHRLE ActivePower Pearl odstraňuje nečistoty priamym mechanickým kontaktom čisteného povrchu so špeciálne vyvinutými jemnými guľôčkami mikroprášku, ktoré sa pomocou vysokotlakovej pištole so špeciálnou keramickou tryskou nanášajú na povrch, ktorý sa má vyčistiť.
Produkt je mimoriadne šetrný k materiálu, nezanecháva zvyšky a má tiež protikoróznu ochranu.

Bezdotyková umyváreň CarWash
Značka EHRLE sa jednoznačne asociuje s bezdotykovou technológiou pre umývanie vozidiel, ktorá bola zdokonalovaná inžiniermi firmy EHRLE v priebehu dlhých rokov.
Nižšie uvedené informácie tvoria len informatívne oznámenie. Pracovníci EHRLE pomáhajú individuálne zvoliť zariadenie zodpovedajúce prevládajúcim miestnym podmienkam.
Spoločnosť EHRLE, ako líder na automobilovom trhu bezdotykových umyvární, presadzuje túto metódu umývania, pretože je spolu s vyrábanou technikou zariadenia a vysokou kvalitou chemických prostriedkov veľmi účinná a bezpečná pre všetky vozidlá. Vysokotlaková metóda bezdotykového umývania používaná v umyvárňach je podporená bezosporu skúsenosťou, ktorá je neustále zdokonalovaná po viac než pol storočia.

Umyvárne EHRLE fungujú na základe 4 umývacích programov.

1. umývanie 2. oplach 3. voskovanie 4. leštenie


Počas návštevy v umyvárňach EHRLE sa vzduchom nesie príjemná ovocná vôňa. Je to vďaka prášku Mikro Power Pearl™ používanému v prvom programe, ktorý bol, okrem chemických vlastností, rovnako vybavený nadštandardnými prednosťami.

Štyri programy sú dostačujúce pre perfektné umytie auta. Pracuje sa na tom, aby sa zmenšil počet programov na požadované minimum, aby sa tým uľahčila obsluha pre všetkých užívateľov. Vďaka tomu vodiči ušetria čas a budú môcť bez obáv pokračovať v umývaní, bez nutnosti nervózne kontrolovať čas.

Šikovné umytie auta na automobilovej bezdotykovej umyvárni EHRLE v spojení s použitou technológiou najvyššej kvality a chemickými prostriedkami umožňuje dosiahnuť zaručene uspokojivý efekt bez rizika výskytu škrabancov alebo iných poškodení následkom umývania kefami.

Nemecká precíznosť a inovačná technologická myšlienka boli ocenené radou cien. Najcennejšie ohodnotenie, utvrdzujúce všetkých v presvedčení, že metóda bezdotykového umývania používaná spoločnosťou EHRLE je zaručene bezpečná, je Certifikát kvality VDA.

Modul Line a ETRONIC 4


Novátorský model umyvárne Modul Line a systém ETRONIC 4, sú riešenia na mieru, pre najmodernejšie autoumyvárky.

V umyvárňach EHRLE sa už niekoľko rokov môžu diaľkovo kontrolovať údaje a nastavenia prostredníctvom GSM alebo Internetu. Zastaralý systém bol nahradený novým systémom ETRONIC 4, ktorý je výsledkom spolupráce s inžiniermi nemeckého koncernu SIEMENS.

Jedná sa o inovačný a najmodernejší systém kontrol a servisných výstrah na trhu umyvární, ktorý je schopný urobiť diagnózu pre potreby servisu EHRLE. Investor si môže zvoliť medzi modelmi:

a) Basic – už v štandardnom vybavení umyvárne modul Line ETRONIC 4 má investor prístup na dotykovom panely počítača SIEMENS alebo prostredníctvom modemu ISDN/DSL či GSM ku všetkým základným nastaveniam: doba práce, happy hour, dávkovanie chemických prípravkov a ku všetkým štatistikám o príjmoch umyvárne za určité časové obdobie. Basic informuje investora o základných pracovných parametroch umyvárne a vysiela servisné výstrahy. Centrálny počítač spolupracuje s každým kontrolórom, ktorý zodpovedá za dané umývacie miesto.

b) Comfort – tento systém umožňuje servisu EHRLE diaľkovú diagnózu umyvárne a analýzu prípadných servisných problémov na 12,1“ dotykovom displeji. Investor na dotykovom paneli počítača alebo prostredníctvom modemu ISDN/DSL či GSM má prístup k ďalším informáciám, ako sú napr. stav médií a jednotlivých moduloch a častí umyvárne. Možno tiež ovládať stav tekutých chemických prípravkov a mikroprášku. Systém sa vyrába vo verzii CM2, ale môže byť tiež vytvorený balík na individuálne prianie zákazníka.

Real Time Display

Nadčasové riešenie riadiacich panelov EHRLE – presný časový displej a nové formy platieb sú k dispozícii iba u nás

Panely z nerezovej ocele prešli v priebehu posledných dvadsať rokov iba niekoľkými kozmetickými úpravami. Okrem samotného dizajnu sú výnimočné okrem iného užívateľsky príjemnou grafikou a vodotesnými tlačidlami. Boli na nich inštalované dodatočné chrániče na vhadzovane mincí, bola pridaná možnosť inštalácie systému odsávania mincí a zákazník si mohol vybrať z krátkej alebo dlhej verzie panelu. V roku 2012 však prešiel riadiaci panel kompletnou premenou.

Od daného roku obdržali všetci investori spolu s umyvárňou úplne nový model riadiaceho panelu, tzv. Real Time Display. Namiesto doterajšieho zobrazovania počtu disponibilných umývacích impulzov sa teraz na väčšom displeji ukazuje čas umývania, ktorý má užívateľ k dispozícii na základe vhodeného finančného obnosu. To predstavuje výrazné zjednodušenie pre všetkých užívateľov umyvárne, ktorí tak presne uvidia, v akom okamžiku bude ukončený umývací proces, a tým ho môžu lepšie a starostlivejšie zorganizovať. Investori si potom môžu byť istejší, že daný vodič nebude prenechávať miesto iným, od čoho ho odradí plynúci čas.

Panely boli naviac doplnené o dodatočnú formu možností platieb, čím sa rozšíril zoznam dostupných kombinácií. EHRLE zavádza možnosť uskutočnenia platby za službu prostredníctvom až 4 možností: mince, bankovky, žetóny a špeciálne kľúče tzv. EHRLE KeySystem.

Systém presného dávkovania mikroprášku

Originálny systém presného dávkovania mikroprášku sa líši nielen zaujímavým dizajnom, ale aj nedosiahnuteľným mechanizmom vyrábaným len firmou EHRLE

Firma EHRLE je spájaná hlavne s bezdotykovou technológiou založenou na mikroprášku. Srdcom nášho zariadenia je presný systém dávkovania mikroprášku EHRLE Globoid, na ktorý je naša firma obzvlášť hrdá. Všetky prvky sú vyrobené z moderného a profesionálneho materiálu a teflónu, ktorý zaistí dlhodobú prevádzku.

Dávkovanie EHRLE Globoid je riadené za pomoci počítača, takže investor môže skontrolovať zostávajúce množstvo používaného mikroprášku dokonca i na diaľku. Využíva špeciálny špirálovitý systém, ktorý starostlivo odmeriava také množstvo prostriedku, aké je potrebné pre prácu prvého programu.

Pre prostriedky ponúkané EHRLE sú charakteristické dva dôležité aspekty: sú úsporné a ekologické. S ohľadom na svoju unikátnu štruktúru sú oveľa účinnejšie, vďaka tomu jedno balenie prášku vydrží dlhšiu dobu než iné chemické prostriedky ponúkané na trhu.

Naviac špeciálna séria práškov X LOP má o 50% menej fosfátov, čo umožňuje ich použitie i v lokalitách, kde je potreba počítať s dodržiavaním prísnych ekologických noriem


Platobný systém

Systém odsávania peňazí


Investor si sám vyberá prvky tohoto systému z bohatej ponuky firmy EHRLE. K dispozícii sú mince, bankovky, žetóny a špeciálne kľúče EHRLE tzv. KeySystem.

Investor si môže( pre technológiu Indoor) objednať bezpečný a automatický systém odsávania mincí, ktorý presunie mince z riadiacich panelov do trezoru umiestneného v technickom kontejneri.


Certifikát VDA

Automobilovým umývacím linkám EHRLE bol nemeckými výrobcami áut udelený prestížny certifikát VDA

Certifikát kvality VDA (Verband der Automobilindustrie), udeľovaný Nemeckým združením automobilového priemyslu, je elitným uznaním tých výrobcov, ktorí spĺňajú prísne normy kvality určené touto prestížnou inštitúciou. K nim sa radí okrem iných Nemecký systém riadenia akosti QMC určený motorizačným odvetviam. VDA QMC je certifikát vydávaný expertmi kvality, ktorí na zákazku výrobcov a dodávateľov automobilov robia prieskum za účelom vypracovania jednotných štandardov technologickej kvality výrobku:

  • funkčnosť:     stupeň a rozsah realizácie očakávaných funkcií
  • praktickosť:    komfort používania, jednoduchá obsluha a údržba a ich ergonomickosť
  • spoľahlivosť:  schopnosť bezchybnej práce
  • trvanlivosť:    obdobie uchovania užívateľských vlastností
  • bezpečnosť používania

Posledný bod nepochybne potvrdzuje, že používanie umyvárne EHRLE je celkom bezpečné dokonca pre najcitlivejšie laky a karosérie nových vozidiel. Tento fakt potvrdzujú napríklad samoobslužné bezdotykové umyvárne EHRLE v salónoch a servisoch renomovaných značiek. Súčasne je EHRLE prvým a jediným výrobcom na našom trhu, ktorý vlastní certifikát VDA, udelený za používanie bezdotykovej technológie umývania. Naviac bolo vyznamenanie, okrem techniky, udelené taktiež vyrábaným chemickým prostriedkom.

Aby mal každý klient istotu ohľadne ponúkanej služby, sú umyvárne EHRLE dodatočne označované značkou Certifikovanej kvality umývania EHRLE.

Obr. viď. umiestnenie technológie v kontajneri Ehrle

© 2015-2024 PTS čistiaca technika, Zvolenská cesta 25 974 05 Banská Bystrica - 2015 Tvorba web stránok - Web služby s.r.o.